Érdekes kérdés, hogy mi tartozik bele a “street food” kategóriába. Vannak, akik ide sorolnak minden olyan ételt, amit akár sétálgatás közben is könnyedén meg lehet enni, mások szerint viszont kizárólag a ténylegesen az utcán elfogyasztott falatok számítanak, vagyis a fedett, beülős helyen árult hamburger gyorskaja ugyan, de nem street food. Az azonban tuti, hogy food truck-ok kínálata ide tartozik, és ezeknek van egy olyan hangulata, ami miatt megéri beáldozni a maximális kényelmet. Ilyenből parkolt le néhány az Üllői út körúthoz közeli részénél.
Van itt bbq, hamburger, gnocchi és vegán büfé is, amik mind ígéretesnek tűnnek, de ezúttal a GUBO vaslapon sült szendvicsei indították be leginkább a fantáziámat, szóval az ő választékukat kezdtem el böngészni. Mindössze hatféle összeállítás szerepel az étlapként funkcionáló táblán, de ezek között nem nehéz izgalmasat találni. Én a “Mao-ce tunkol” fantázianévre keresztelt példányt kóstoltam meg, ami csirkemellet, édes-chilis-szójás öntetet, póréhagymát, koktélparadicsomot és zöldségmixet tartalmazott. Mindez előttem lett megsütve a vaslapon, szóval a frissességről és az összetevők meglétéről könnyedén megbizonyosodhattam. Amikor a hús kellően átpirult, akkor a zöldségekkel együtt egy jókora, ovális alakú zsemlére került, majd ment az egész a saját logóval ellátott szendvicssütőbe, hogy aztán ilyen legyen a végeredmény:
A széleken nincs töltelék, hogy a zsemle pereme egyben tudja tartani a hozzávalókat, de egyébként tisztességesen meg van pakolva a szendvics, nem kell attól félni, hogy csak kenyér jutna egy-egy falatba. Az összetevők közül semmi nem emelkedik ki túlságosan, egészen egységes, valóban az ázsiai konyhára emlékeztető ízvilágot hoznak létre. A speckó szósz dominál, majdnem túlságosan is, de még éppen nem nyomja el sem a hús sem a zöldségek ízét. Csípősségtől viszont felesleges tartani, a chili szinte egyáltalán nem érezhető benne, az édes-szójás vonal van túlsúlyban. Aki szereti a csirkés kínai kajákat, és nyitott az újdonságra, az nem fog csalódni a GUBO szendvicsében. Más kérdés, hogy az 1500 forintos ár magasabb, mint amit egy átlagos ázsiai kifőzdében elkérnek, de az alapanyagok is minőségibbnek tűnnek, és minden frissen készül el.
Amikor ott jártam, alig lézengett pár ember a Food Truck Udvarban, ez részben a hideg téli estének tudható be, részben pedig annak, hogy csak nemrég indult a hely, és sokan nem hallottak még róla. Szerintem határozottan van potenciál az ötletben, cseppet sem lepődnék meg, ha tavaszra már trendi instagram-fotókon látnám viszont. Bárhogy is legyen, én már most kedvet kaptam a többi kocsi teszteléséhez!
Nyitva tartás: